Csőd- és felszámolási eljárások, végelszámolás
Vállalom fizetésképtelenségi eljárások megindítását, illetve az eljárások során ügyfeleim képviseletét hitlezői és adósi oldalon egyaránt, valamint az esetleges reorganizációban is szakmai együttműködő partnereimmel együtt állok rendelkezésre.
Felszámoló cég(ek)nél végzett megbízások mellett hitelezői és adósi pozícióban is jelentős tapasztalatot szereztem, amelyek alapján alapján a jogi környezet ismerete mellett gyakorlati tapasztalattal kezelem a feladatokat.
A fizetésképtelenségi eljárások teljes folyamata során szükséges akár az adós, akár a hitelező érdekeinek képviselete, mivel a csődtörvény szabáyai önmagukban nem biztosítanak megfelelő védelmet a feleknek és a vagyon értékesítése során jelentős érdeksérelmet szenvedhet el bármelyik fél.
Az eljárások során egyezség - kényszeregyezség - megkötésével általánosan elmondható, hogy nagyobb arányú megtérülés érhető el, mint önmagában a vagyon értékesítéséből. Az egyezség eléréséhez azonban a felek megegyezésén túl jogszabályi követelményeknek is meg kell felelni.
A fizetésképtelenségi eljárások alatt nem csak a felszámolási eljárás értendő, ide tartozik a sajnos kevéssé ismert csődeljárás is. A csőd fogalma a hétköznapi szóhasználatban összemosódik a felszámolással és a cég megszűnésével, holott a csődeljárás célja pont a fizetési nehézségekkel küzdő társaság megmentése a célja - erre vonatkozóan előkészítés alatt van az EU 2019/1023 számú irányelvén alapuló törvénytervezet, amely a cégek fizetésképtelenségét megelőző eljárásoknak egy teljesen új formáját vezeti be Magyarországra, amelyet a legegyszerűbben „szerkezetátalakítási irányelvnek” nevezhetünk.