Az okosszerződések jogi kérdései
A blockchain-technológia nem csak a kriptopénzek rendszerének működtetésére használható, hanem sok más területen is. Az egyik leginkább kiforott és már a mindennapokban is alkalmazott terület az okosszerződések köre.
A kriptopénzekről szóló előadásom a Blockchain Budapest rendezvényén
A kriptopénzek jogi és adózási kérdéseiről tartottam előadást a Blockchain Budapest rendezvényén a Budapesti Kongresszusi Központban.
2017. a Bitcoin éve volt, mi lesz 2018-ban?
A 2017-es év pénzügyi szempontból egyértelműen a bitcoinról és a hasonló blockchain alapú eszközökről (ethereum, litecoin, stb.) szólt. Nem csak az árfolyam meredek emelkedése, hanem az elfogadottság és használhatóság növekedése is egyértelműen az év pénzügyi eszközévé tette ezeket a kriptovalutákat.
Lakáskiadás az Airbnb-n keresztül szabályosan - előadás
A Local Breakfast szervezésében került megrendezésre 2017. október 21-én az I. Host Konferencia, ahol az egyéb szálláshely kiadás jogi kérdéseiről tartottam előadást.
Vállalkozók réme: az eltiltás
Mindeddig lényegében csak fenyegetésként élt a jogszabályi lehetőség, hogy a gazdasági társaságok vezető tisztségviselői – polgári jogi szankcióként, amely nem azonos a büntetőjogban alkalmazott közügyektől eltiltással – cégvezetéstől, illetve gazdasági társaságban tagi minőségüktől is eltiltásra kerülhessenek.
Banki hitelbírálat szempontjai
Az éves beszámoló a vállalkozás hiteligényének elbírálásakor az egyik legfontosabb dokumentum a bank számára és nem csak szárazon a számok a fontosak, hanem azok mögöttes tartalma és az azokból kiolvasható állapota a cégnek.
Ingatlan bérbeadás szabályosan
Újra meglendült az ingatlan piac és ezzel együtt az ingatlan bérbeadással is egyre többen foglalkoznak. Különösen nagy népszerűségnek örvend a közösségi bérbeadás, vagy lakásmegosztás (airbnb, booking.com, couchsurfing). Azonban hogyan is kell ezt szabályosan csinálni?
Osztalékfizetés esetén a törzsbetétek arányától való eltérés lehetősége
Az osztalékfizetéssel kapcsolatosan az új Ptk. rendelkezéseinek értelmezése során esetenként helytelen következtetések láttak napvilágot, ezért szükségesnek látszik a kérdéskör alapos vizsgálata.
 Kik jártak jobban - a QUAESTOR-ügy vagy a Buda-Cash-ügy károsultjai?
Az elmúlt időszakban egymást érik a pénzügyi szektorban napvilágra került visszaélések, a pénzügyi intézményeknek saját magukkal szemben, vagy a Felügyelet által indított felszámolási és csődeljárások. Az alábbiakban Dr. Pajor Dávid ügyvéd, a PwD Consulting Hungary Kft. Partnere világít rá arra, hogy a Buda-Cash Brókerház és a UAESTOR Financial Hrurira felszámolásával, csődjével kapcsolatosan az ügyfelek pontosan milyen helyzettel is állnak szemben.
Másképp főhet a bérbeadó és a bérlő feje
A bérbeadóknak mindig is fontos kérdés volt, hogy a bérleti szerződést milyen módon mondhatják fel, ha az adott bérlővel meg akarják szüntetni a jogviszonyt. Különösen érzékeny a kérdés, amikor a bérlő nem együttműködő, illetve megromlott a viszony. Az új Ptk. ebben a körben is tartalmaz új rendelkezéseket, lássuk, miként is célszerű eljárni.
Dr. Pajor Dávid ügyvéd

Manapság a jogi kérdések már komplex megoldásokat követelnek, amelyek nem csak az egyes jogszabályok önálló ismeretét követelik meg, hanem az azok alapján adott válaszok globális hatásait is ismerni kell. Több mint tíz éves szakmai tapasztalatommal állok rendelkezésére.

Elérhetőségeim

Cím: 1027 Budapest, Margit körút 26. I/4.
Telefon: +36 70 366 11 91
E-mail: iroda@drpd.hu​
Bank: HU85 10100792-02323000-01003004

  

Kövessen az alábbi helyeken is

btc

Ezt a honlapot Dr. Pajor Dávid (KASZ: 36066627; adószám: 50066469-1-41), a Budapesti Ügyvédi Kamarában bejegyzett ügyvéd tartja fenn, az ügyvédekre vonatkozó jogszabályok és belsõ szabályzatok szerint, melyek az ügyféljogokra vonatkozó tájékoztatással együtt a www.magyarugyvedikamara.hu honlapon találhatóak. A honlapon közzétett információk kizárólag általános tájékoztatásra szolgálnak, amelyek semmilyen esetben sem minősülnek konkrét tanácsadásnak, vagy ajánlatnak.
Dr. Pajor Dávid ügyvéd © 2009-2022